Hands on Music se Zdenkem Mertou

Vilém Veverka – hoboj, Zdenek Merta – klavír. Multižánrový projekt klavíristy a hudebního skladatele Zdenka Merty s předním českým hobojistou Vilémem Veverkou, kde je primárním záměrem ukázat jakýsi možný průnik žánrů, i to, že hudba nemusí mít jen ona klasická schémata, ale může vkusně „fungovat“ i pro další publikum, které – prozatím – svou cestu do koncertních sálů třeba nenašlo. Osu dramaturgie v tomto případě tvoří vedle skladeb A. Piazzoly či E. Morricone i autorské skladby Zdenka Merty.
„Vybral jsem si k sobě jednoho z nejlepší českých performerů současnosti, hobojistu Viléma Veverku, který přes své jednoznačně klasické hudební zaměření je schopen velmi autenticky a virtuozně realizovat i jiné hudební styly či žánry. Na klasickém půdorysu tak vzniká zajímavý hudební kompilát, který co do interpretační kvality a stylové vytříbenosti nemá v českém měřítku příliš obdoby. Pro mě samotného je pak setkání s „klasikem“, jakým Vilém Veverka primárně je, velké obohacení i novým impulsem pro novou tvorbu“, dodává Zdenek Merta.

Interpret slouží primárně svému publiku, jeho úkolem ve 21. století je pak i hledání nových cest a možností, jak v přesycené době umožnit posluchačům nový zážitek z hudby, stejně tak i schopnost oslovit další potenciální posluchače.
Tolik si klade za cíl koncertní koncepce s originálním názvem „Hands on Music“.

Astor Piazzolla – Oblivion